poniedziałek, 27 października 2008

Książkowy łańcuszek

Zostałam wywołana do odpowiedzi przez Beaux, moje alter ego ;] Ogólnie nienawidzę łańcuszków, ale taki cukierek- nawet ja nie mogłam się oprzeć........


1. O jakiej porze dnia czytasz książki najchętniej?
Czytam kiedy tylko nie jestem zajęta czym innym. W praktyce oznacza to czytanie przy śniadaniu, w autobusie, na nudnym wykładzie, w czasie podróży, w toalecie (tak tak, wiem....).....Nie ma w zasadzie określonej pory, jestem dokumentnie uzależniona od książek i liter. Byle by światło było, w natężeniu dowolnym. Największą jednak przyjemność sprawia mi poranne wylegiwanie się w łóżku z książką i kawą.. czasem nawet dostanę śniadanie do łóżka ;)

2. Gdzie czytasz?
Jak wyżej- gdziekolwiek bądź :) rekordem świata było czytanie w autobusiku dalekobieżnym- nie miałam miejsca siedzącego zatem przez trzy i pół godziny jedną ręką trzymałam się drążka a drugą trzymałam książkę.

3. Jeśli czytasz (na leżąco) w łóżku, to czytasz najchętniej na plecach czy na brzuchu?
Tak jak B. mi również nie wolno czytać na leżąco, ale mam to w nosie..... ;)
Na plecach

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Czytam absolutnie wszystko co wpadnie mi w łapska, z braku laku może to być nawet skład płatków śniadaniowych. A tak poważnie- bardzo lubię fantastykę, kryminały, książki podróżnicze, czasem obyczajowe..... ale często robię skoki w bok. Raczej nie czytam romansów, aczkolwiek parę mi się w życiu przytrafiło (przeczytać ;))

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś?
Ostatnio nic nie kupiłam, gdyż w prezencie ślubnym dostaliśmy z Mężem książki własnie. czym moja biblioteczka wzbogaciła się o kilka(-naście, -dziesiąt?) tomów. Przed ślubem kupiłam "Powroty nad rozlewisko" Małgorzaty Kalicińskiej

6. Co czytałaś ostatnio?
"Złodziejka książek" M. Zusak

7. Co czytasz aktualnie?
" Gringo wśród dzikich plemion" W. Cejrowski- coś mi się widzi, że to nie będzie ostatnia przeczytana książka pana Cejrowskiego :)

8. Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są?
nie mam nawyku używania zakładek, mimo iż mam ich kilka (robionych przez siebie lub kochane moje koleżanki-crafterki). Nie, nie!!! Nie robię oślich rogów. Zazwyczaj odbywa się to tak, że zamykam ksiażkę i potem gorączkowo szukam miejsca, w którym skończyłam (tu powinna być zarumieniona emotka). Kiedy jest w poblizu Mąż, to on zapamiętuje dla mnie stronę (magik jakiś). Czasem - jak czytam poza domem- zakłądam stronę czymś co znajdę w torebce- biletem, paragonem, pilniczkiem do paznokci... szał kreatywności

9. Co sądzisz o książkach do słuchania?
Nie słucham takich, aczkolwiek uważam, że są super dla osób, które z jakichś powodów nie mogą poczytać papierowej książki , dla dzieci i dla kierowców.

10. Co sądzisz o ebookach?
Lubię poradniki wszelakie w formie e-booków, ale "czytadło" musi być papierowe i najlepiej własne....


Do odpowiedzi przywołuję Drychę i Katasiaczka :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz