wtorek, 24 marca 2015

Nie miała baba kłopotu...

To sobie wymyśliła pranie pieluch.  Ba! Jeszcze w dodatku te pieluchy sama sobie postanowiła uszyć :D Tara przyszykowana, balia z mydlinami też. Gary wrzątku na kuchni węglowej się grzeją... 

A tak serio, to faktycznie zaczęliśmy z Synkiem zabawy z pieluszkami wielorazowymi. To fajna zabawa i w dzisiejszych czasach nie mająca nic wspólnego z tymi legendarnymi sznurami suszącej się tetry. Pieluszki, które uszyłam to pieluszki formowane. 


Jak to działa? 
Nakładamy pieluszkę na pupę delikwenta i zapinamy silikonową klamerką - czyli współczesną wersją agrafki ;) Pieluszki mogą być też na rzepy albo na napy. 


Nakładamy na to XXI - wieczną wersję ceratki czyli otulacz z nowoczesnego, oddychającego materiału poliestrowego PUL, zapinany na napki.

Po stosownym czasie zdejmujemy  całość z tyłka i wkładamy do pralki. I to koniec tego znoju i męczarni ;) Przy czym zakładam, że formowanka+ otulacz to najbardziej skomplikowany system współczesnego pieluchowania, są inne, prostsze sposoby.

Jakby ktoś chciał coś więcej poczytać na temat tych nowoczesnych, modnych i ślicznych  eko-pieluszek  to odsyłam TUTAJ. 

10 komentarzy:

 1. Śliczne <3 u nas malec wolał biegać w pampersach, ale zapewne gdybgdyby ktoś z nas umiał tak pięknie szyć to braciszek urzędowałby w właśnie takich pieluchach :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak działa na silikonowa klamerka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak samo jak klamerka do opaski elastycznej. Ma takie "ząbki" plastikowe na trzech końcach, które się wczepiają w tkaninę i trzymają ją na miejscu :)

   Usuń
  2. To wygodniejsze niż rzepy czy napy?

   Usuń
  3. Napy są zdecydowanie wygodniejsze, ale nie mam napownicy. A do rzepów nie ma m przekonania bo mama wrażenie, ze w pralce zaczepiałyby o inne rzeczy. Więc zostały klamerki

   Usuń
 3. A jaki materiał chłonny wszyłaś tam w środek tych pieluszek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwie warstwy mikrofibry naszyte na warstwę flaneli i dwie warstwy bawełny na wierzchu dla wyglądu.

   Usuń
 4. A co osiągnełaś? Czy dupka Małego jest ładniejsza (czytaj mniej ugotowana) niż w pampesie??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jest naprawdę duża różnica. No i zginęły różne "wyprzenia alergiczne". Bo taka nasza alergia pokarmowa strachliwa że poznała rodzaj pieluch i zniknęła ;)

   Usuń
 5. pieluchomajtki wyśmienite wręcz -
  a klamerkę właśnie poznałam ;D

  OdpowiedzUsuń